Skip to content

Kauçuk Kompansatör – Lastik Kompansatör

Kauçuk Kompansatörler boru hatları olan pompalarda, emme ve basma sistemlerinde, sıcak ve soğuk hava hatlarında, endüstriyel tesislerde

Standart-Flanşlı-Kompansatörler-1 Kauçuk Kompansatör – Lastik Kompansatör
Standart-Flanşlı-Kompansatörler-1 Kauçuk Kompansatör – Lastik Kompansatör

vb. sistemlerde, titreşim almada, ani darbeleleri karşılamada, sıcaklık değişimlerinden oluşan uzama ve kısalmayı absorbe etmede, eksenel ve yanal hareketleri dengelemede kullanılan, conta ve salmastra gerektirmeyen ara bağlantı elemanlarıdır.

Çoğunlukla EPDM kalitede, yağ ve yakıt geçişleri için NBR(Nitrile butadiene rubber) kalitede imal edilirler. Döner Metal flanşlı olarak montajlanırlar. Farklı ölçü ve özellikler için lütfen iletişime geçiniz.

Bu tip Kauçuk Kompansatör – Lastik kompansatörler doğrudan borulara kelepçelenerek kullanıma hazır hale getirilirler. Ayrıca bir flanş gerektirmedikleri gibi, montaj yapılan borularda da flanşa gerek duyulmaz. 50 mm çaptan 2000 mm çapa kadar, 50 mm boydan 1000 mm boya kadar imalatları mümkündür.

Kauçuk Kompansatör – Lastik Kompansatörün Kullanım Alanları

Kauçuk Kompansatör – Lastik Kompansatör Büyük-Çaplı-Kendinden-Flanşlı-Kompansatörler-01
Kauçuk Kompansatör – Lastik Kompansatör Büyük-Çaplı-Kendinden-Flanşlı-Kompansatörler-01

Genellikle ağır agresif olmayan ve yüksek basınç olmayan her türlü akışkan ve basınç koşullarında çalışabilecek şekilde üretilebilirler. Akışkan geçisi dışında hareketli mafsalları, yayları vb. mekanik aksamları korumak amaçlı da kullanılabirler. İhtiyaç duyulan stroke, bükülme kabiliyeti, basınç, akışkan türüne göre lastik kompansatör 2, 3 ya da daha fazla boğumlu olarak, istenilen kauçuk türünde ( tabii, neopren(cr), epdm vb. ), kortbezi ve çelik ring takviyeli olarak tasarlanıp, üretilebilir.

Farklı ölçü ve özellikler için lütfen iletişime geçiniz.

Back To Top